DOPIS

  • VÝZNAM:

Správa

Dokument

Písanie, dopisovanie

Písomnosti

Nové poznatky

Nepriama komunikácia (nie z očí do očí)

Pozitívne znamenie

Situácia na obrázku: Na obrázku je väčšinou list, alebo niekto (niečo) kto nám prináša nejakú správu.

Všímajte si: Karty vznikali v čase, keď okrem ústnej komunikácie neexistovala iná ako písomná. Tá už je dnes naopak na ústupe, začína prevládať iba v úradnom styku. Je teda nutné si uvedomiť aj posun významu karty, aj keď tomu symbol na karte nezodpovedá. Dnes väčšinou kartári do významu tejto karty zahŕňajú každú nepriamu komunikáciu (tzn. nie ústnu) a tiež všetky písomnosti. Správa, ktorá môže mnohé odhaliť, naznačiť. Nemusí to byť klasický list v obálke alebo SMS, je treba starostlivo skúmať aj sny, predtuchy. Okolité karty môžu odhaliť jednak odkiaľ správa prichádza a jednak akého druhu (úradný, milostná).

Analógia s Tarotom: Mág

Všeobecne: Karta List znamená vždy pozitívnu správu. Výnimkou sú prípady, kedy je obklopená veľmi zlými kartami. Vždy však ostáva štipka nádeje. Je to vhodná doba na usporiadanie písomností, rozosielanie ponúk alebo na spisovanie písomných prác, napríklad za účelom štúdia. Dobré znamenie sa vzťahuje aj na telefonické správy.

Prítomnosť: Blíži sa ku vám nejaká správa či informácia.

Budúcnosť: Veci naberú rýchly spád.

Vzťahy: Nový vzťah na obzore.

Práca: Administratíva, školstvo.

Zdravie: Cievy, žily, mozgová príhoda. Možné tiež oslabenie pečene, obličiek, srdca či nervového systému.

Osobnosť: Inteligencia.

Vnútorný rast/rada: Pokiaľ ste prekonali nejakú traumu, snažte sa opäť otvoriť životu. Dôverujte si, pestujte si vnútorný pokoj a doprajte si radosť.

Láska, vzťah k iným ľuďom: Nepriama komunikácia s partnerom: telefonáty, e-mail, apod.

Získate istotu o svojej láske. Potešujúce rozhovory, telefonáty a listy od vášho partnera. Nebol by to zlý nápad napísať dlho zanedbávanému priateľovi zase niekedy pohľad alebo oživiť priateľstvo rozhovorom. Dozviete sa, ako veľmi si vás ostatní vážia, a budete z toho mať radosť.

Zamestnanie, majetok: Práca s písomnosťami, nová úloha, skúška, úspech.

Pracujete veľa s písomnosťami, a to vám ide ľahko a s úspechom od ruky. Možno dostanete ešte ďalšiu úlohu, ktorá vám prinesie značný úspech. Ak vás čaká skúška, uspejete v nej. A ak už dlho plánujete nejakú kúpu, teraz sa vám to podarí.

-       1. Nad hlavnou kartou znamená, že pýtajúci bude často meniť zamestnanie alebo pracovnú pozíciu, nakoniec by však mal v pracovnej oblasti dôjsť uspokojenie.

-       Tesne vľavo hovorí, že pýtajúci dostal správu o niečom významnom, inými slovami, naskytá sa mu možnosť zmeny, ktorú chce využiť.

-       Tesne vpravo od hlavnej karty sľubuje, že sa pýtajúcemu podarí nejaký plán alebo úmysel.

-       Vo veľkej vzdialenosti od hlavnej karty alebo pod ňou znamená určité zmeny, ktorých pozitívny alebo negatívny charakter musí osvetliť okolité karty.

-       2. List - mimo rovnaký základný význam - telefonát, správu - tu vyjadruje aj možné milé prekvapenie.

-       V tu vyloženom tzv osobnom kríži, kde v strede máme niektorú zo známych OSK - značí podľa daných súvislostí okolitých kariet správy buď dobré alebo zlé. Tu prednostne (podľa uvedeného pravidla pre tento spôsob skráteného, ​​rýchlejšieho osobného výkladu) - umiestnenie karty

-       List naľavo od OSK a alebo hore, nad ňou, vypovedá o priaznivých správach.

-       Poloha karty vpravo, alebo dole - znamená správy, ktoré nás nemilo prekvapia.

Zdravie: Nesprávny postup, nesprávna diagnóza, odporúčania hľadať iný spôsob liečby.