BOŽIE OKO, STÁLOSŤ

  • VÝZNAM:

Korunná karta

Ochrana (vyššia)

Stálosť

Maximálna čistota

Vnútorná pravda

Osud

Stabilita

Úspech

Vyriešenie problémov

Všetko je alebo bude v poriadku

Znižuje intenzitu nepríjemných správ a povyšuje karty kladné.

Situácia na obrázku: Na obrázku je väčšinou vyobrazené oko medzi oblakmi, na nebesiach alebo žiariace. Má predstavovať nejakú vyššiu moc, ktorá vidí, bdie nad nami a stará sa o naše blaho. Či už sme alebo nie sme veriaci, mali by sme túto kartu vnímať ako prísľub, že nejaká vyššia sila pracuje v náš prospech. Vďaka tomu sú dobré správy ešte viac potvrdené, táto karta im dáva dôraz a definitívnosť a u zlých prognóz znižuje negatívny dopad. Buď hovorí, že dôsledky nebudú zas tak strašné, alebo že celá vec nie je tak hrozná alebo že všetko zlé, bude nakoniec na niečo dobré.

Všímajte si: Iný názov tejto karty je Stálosť. Pretože toto je najpozitívnejšia karta, hovorí o tom, že dobré veci, dosiahnuté v znamení tejto karty budú trvalé len tak nezmiznú. Ak sa karta objaví u inak negatívneho výkladu, hovorí naopak, že nebude mať trvalo negatívne následky, aj pod zlými udalosťami je stále niečo pozitívneho, o čo neprídeme. A potom tiež tento význam ukazuje na istú trpezlivosť, ak sa karta objavuje na pozícii rady, chce to aby ste neboli neuvážený, veci dôkladne naplánovali, postupovali krok za krokom.

Analógia s Tarotem: Svet, Hviezda, Miernosť

Všeobecne: Táto karta vám hovorí, že dosiahnutie cieľa si vyžaduje výdrž a dôslednosť. Nenechajte sa odradiť, postupujete ak pomaly! "Všetko chce svoj čas" a "Práca kvapná málo platná" - tieto príslovia sú pre kartu. Vytrvalosť priamo stvorená. Je to pohladenie, ochranná ruka.

Prítomnosť: Stagnácia, žiadne zvláštne dianie.

Budúcnosť: Pozitívny vývoj udalostí či vyriešenie problémov.

Vzťahy: Dlhodobý vzťah.

Práca: Správny postup, dobré miesto.

Zdravie: Dlhodobo nemenný stav, nakoniec však uzdravenie.

Osobnosť: Tichý, skromný typ.

Vnútorný rast/rada: Naučte sa relaxovať, doprajte si oddych, dbajte o svoj duchovný rast.

Láska, vzťah k iným ľuďom: Sľubuje stabilnú a osudovú lásku, v prípade sporov vyriešenie, zmierenie, ak ste bez partnera, sľubuje karta, že toho pravého sa určite dočkáte.

V láske prežívate stabilnú fázu. Nie vzrušujúce partnerstvo, ale spoľahlivé spolužitie. Ak si partnera hľadáte, mohlo by ešte nejaký čas trvať, než nájdete toho pravého. Zostaňte dovtedy verný sami sebe a rozvíjajte svoje schopnosti.

Zamestnanie, majetok: ste na stabilnom a pre vás vhodnom mieste, alebo máte možnosť ho získať

Pracovné miesto máte isté. Ak svoju spoľahlivosť a usilovnosť osvedčíte, plynie vám dokonca povýšenie. Ak práve hľadáte byt alebo dom, nemali by ste nič uponáhľať. Budete mať úspech, ale chce to čas. Teraz je vhodná doba sporiť a ukladať si peniaze. Táto karta hovorí buď o vyriešení problému, alebo naopak o dlhšiu stagnáciu nejakej záležitosti - to závisí na tom, kde sa nachádza.

-       Nad hlavnou kartou znamená vyriešenie problémov,

-       tesne vľavo pokračovanie ťažkostí a stagnáciu.

-       Kdekoľvek inde vľavo znamená vyriešenie problémov,

-       vpravo alebo zospodu tiež pozitívne riešenie, ale trochu zdĺhavejšie.

Zdravie: Zdravie alebo uzdravenie alebo dlhodobo nemenný stav bez zhoršenia.